DANIELA

Daniela Šinkorová

Narodila se 28.12.1972 v Nitře.

Držitelka cen Thálie 2002 a 2004 v oboru muzikál, držitelka cen TýTý 2005 a 2006 v kategorii herečka, vítězka ankety Anno 2006 a držitelka Zlaté desky za album Vánoční dárek.

Vystudovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Bratislavě a muzikálové herectví na JAMU v Brně. Už během studií hostovala na Nové Scéně v Bratislavě v roli Lienky v muzikálu Grandhotel a v muzikálech Sny noci svatojánské a Bastard v Městském divadle v Brně. Do současnosti má na svém kontě opravdu požehnaný počet muzikálových titulů. Jmenujme alespoň Kabaret, Cats, Pomádu, Chicago, Sladkou Charity, Sugar, Pokrevní bratry nebo Jacka Rozparovače. V neposlední řadě roli Dolly Leviové v muzikálu Hello, Dolly!. Má za sebou i roli v Multimediálním muzikálu Naháči.

Známe jí také z televizní obrazovky z pořadů Jsou hvězdy, které nehasnou, Go Go Show, televizních Silvestrů,seriál Nemocnice na kraji města po dvaceti letech v roli doktorky Nadi Šulcové.

Zatím největší popularitu jí přinesla role MUDr. Gity Petrové v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Česko na talíři (Tv Prima).

Daniela má na svém pěveckém kontě tři solová alba (To je štěstí 2004, Muzikál, Film a Televize 2005 a Dárek vánoční 2006) a nespočet alb na kterých se podílela (zpěv, texty...). Další solové album chystá.


Kontakt

» více
2